Lloga: Keshilli i ri gjyqsor, prokuror i ri dhe sistem AKMIS do të sjelle drejtesine ne binaret e duhura!

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga tha se ajo që ai ka propozuar dhe që është shpresë për sistemin e drejtësisë dhe kthimin e shtetit e së drejtësisë është Këshilli i ri Gjyqësor, Prokurori i ri dhe AKMIS.

“Është trekëndëshi i cili do na kthen në binaret e drejtësisë. Do të bëj çmos që kjo të kalojnë është një armik i padukshëm përveç atij të dukshëm që duket siç është VMRO. Në propozimin e ndryshimit për prokurori VMRO ka qenë nga muaji i shtatë i informuar. Ata thonë që nuk janë të informuar, por unë ditën që ka fol Micevski unë kam nxjerr dokumentin që i kam ftuar”, u shpreh Lloga.

Ai tha se në disa raste i ka dhënë se i ka ofruar VMRO-DPMNE-së të udhëheqin grupin e punës për ndryshimin e prokurorit.

lajmet e fundit

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu