Kush qëndron prapa skenarit “Kryqi Politik” në Kodrën e Diellit!

shkruan: Adnan Azizi

Një analizë e vogël është e mjaftueshme për ta kuptuar skenarin për vedosjen e kryqit në Kodrën e Diellit dhe për të konstatuar se pas kësaj qëndron skenar i mirë organizuar në mes BDI-së dhe partive maqedonase!

Argumenti i parë:

Ende pa u vendosur kryqi, aktivistët e BDI-së nisën të shpërndajnë lajme në FB dhe Tik-ToK, kur ende askush nuk e kishte idenë se brenda natës në Kodrën e Diellit do të vendoset kryqi.

Argumenti i dytë:

Mediat e lidhura me BDI-në ishin në vendngjarje duke fotografuar dhe filmuar ngirtjen e kryqit.

Argumenti i tretë:

Akoma pa u publikuar lajmi, vërshuan fotot dhe shkrimet e BDI-së për ta sulmuar Bilall Kasamin dhe eksponentët e BESA-s, gjë që u vërejt se gjithçka ishte e parapërgaditur.

Argumenti i katërtë:

Të nëjtën periudhë kur vendoset kryqi, Talat Xhaferi viziton Hungarinë (vendin ku ndodhet në azil Nikolla Gruevski), ndërsa Kovaçevski festonte në Beograd me Vuçiqin duke pirë verë!

Pra si zakonisht funksionarët e BDI u zhduken labirintheve duke e vrojtuar situatën si dhelpra që e bën gjëmën e saj dhe vështron nga larg ngjarjen.

Argumenti i pestë dhe bindës se BDI dhe partitë maqedonase qëndrojnë pas këtij skenari është se:

Këshilltarët e BDI në Tetovë, brenda disa minutave kërkuan seancë të jashtëzakonshme lidhur me “kryqin politik”.

Pra, të nderuar qytetarë, pas këtij skenari të rradhës nga ana e BDI-së dhe “pobratimave” të tyre s’ka asnjë qytetar i madh e i vogël që nuk e ka të qartë se kush qëndron prapa këtij skenari të rezikshëm që dëshiron të prish harmoninë ndëretnike e ndërfetare në komunën e Tetovës.

E gjithë kjo ” bombë e kurdisur” e hedhur në territor të Komunës së Tetovës ka një qëllim:

Tentimi dhe aludimi i tyre i kotë për tja ulur reputacionin Bilall Kasamit si kryetari më i sukseshëm i një komune në gjithë historinë e RMV-së!

Tẽ gjitha kurthet dhe komplotet e tyre janë të detektuara dhe deshifruara dhe këtë më qytetarët e kanë të qartë si dita e diellit!

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu