Kurtit nuk i besohet që e kaloi ditën me Rita Orën: Më duhet ta shoh videon që ta besoj se ishte e vërtetë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë takimit me këngëtaren e njohur nga Prishtina, Rita Ora, e cila ishte e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Taika Waititi, i ka thënë Orës se “nuk po beson se takimi i ishte i vërtetët”.

“Më duhet ta shoh videon që ta besoj se ishte e vërtetë”, dëgjohet në video Kurti duke i thënë Orës.

Megjithëkëtë, sipas Kurtit, Rita Ora ka arritur majat më të larta të suksesit dhe njohjes në mbarë botën duke nderuar gjithmonë rrënjët dhe kulturën e saj në atdhe.

“Ishte nder ta prisja dhe Taika Ëaititit sot në ditëlindjen e saj. Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re duken pa kufi përballë artit”, shkroi Kurti në platformën X.

Edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, i ka dëshiruar mirëseardhje Rita Orës në Kosovë.

“Nuk ka se si të jetë ndryshe, vetëm se i mbushur me shumë emocione, mall e dashuri çasti kur shkel në tokën e bekuar të Kosovës që gjithmonë e ke në zemër e mendje”, shkroi Rama në Facebook.

Ndërsa Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ia ka uruar ditëlindjen këngëtares shqiptare me famë botërore.

“Mirë se vini në shtëpi dhe urime ditëlindjen Rita Ora. Me gjithë zemër, Aeroporti Ndërkombëtar Limak Kosova”, thuhet në njoftim.

 

lajmet e fundit

Anti-korrupsioni do të iniciojë procedurë për sistemimin e të punësuarve gjatë kohës së zgjedhjeve

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK), Tatjana Dimitrovska, në seancën e tetë të sotme informoi se do të iniciojnë procedurë pranë...

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu