Kërcënimet ndaj Agjencisë së Pronave të Konfiskuara/ ASH: Nuk na frikëson asgjë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Disa ditë pas njoftimit të drejtorit e Agjencisë për menaxhim me pronat e konfiskuara, Driton Nebiut, se të punësuarit dhe ai po përballen me presione dhe kërcënime për shkak se janë nxjerrë në ankand prona të ish-zyrtarëve, përfshirë edhe ato të Sasho Mijallkovit, ASH ka dalë në mbështetje për drejtorin nga radhët e saj, duke thënë se as frikësohen dhe as nuk dorëzohen para luftës kundër krimit dhe korrupsionit.

“Çdo kërcënim dhe çdo tentim për frikësim është që në fillim i dështuar. Drejtori Driton Nebiu, Aleanca për Shqiptarët dhe të gjithë zyrtarët e zgjedhur nga Aleanca për Shqiptarët nuk do të ndalen. Përkundrazi, do të realizojmë çdo projekt kundër krimit dhe korrupsionit, do të shitet çdo pronë e konfiskuar dhe paratë do tu kthehen qytetarëve deri në qindarkën e fundit.”- deklaroi Arben Zeqiri, zëdhënës i ASH-së.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu