Kapet tetovarja mashtruese me viza, ishte paraqitur si punonjëse ambasade

SPB Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër një qytetare 43 vjeçare të Tetovës me inicialet A.A, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për kryerjen e veprës penale “mashtrim”, njoftoi sot MPB.

” Gjatë muajit gusht 2023, e dyshuara e paraqitur si punonjës i ambasadës, i ka premtuar një 47-vjeçari nga një fshat i Gostivarit se do t’i mundësojë marrjen e vizës, por për fillimin e procedurës është dashur që ai së pari ti paguaj 2400 euro. I dëmtuari i ka dhënë paratë, por deri në raportimin e ngjarjes nuk ka marrë vizë”, theksojnë nga MPB-ja.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu