Ilire Dauti sërish gëzon një nënë shqiptare! Nënshtetësi për shkupjanen: isha inekzistent në shtëpinë time!

🔸 Deputetja Shqiptare në parlamentin e Maqedonisë, Ilire Dauti vazhdon me përmbushjen e qëllimeve që i ka venduar vetvetes: të pais me nënshtetësi cdo qytetar te anashkaluar nga Sistemi!

Nëpërmjet nje postimi ne rrjetin social deputetja Dauti shperndau nje postim nga qytetarja e Shkupit, qe deri tani nuk kishte te drejta dhe detyrime si te fjithe qytetaret e rendomte te keti vendi. Zonja ne fjale u pais me ne fund me nenshtetesine e Maqedonise me ndihmen e deputetes shqiptare ne parlament nga radhet e Aleances per Shqiptaret. Rasti ne fjale eshte nje nga shum rastet qe deputetja Dauti u ka sjelle buzeqeshjen ne fytyre pas shum vitesh pritjeje.
Qytetarja nga Shkupi me entuziazem shoerndahu foton me Dautin per te dhene lajmin e mire.
Ajo mes tjerash shkruan:
Murati: Të jetoje pa shtetësi në vendin tënd, ishte sikur të jesh inekzistent, pa identitet, pa të drejta. Po aq sa ishte e rëndë ajo ndjenjë dhe jetesë, aq më i madh është gëzimi sot që edhe unë përfundimisht u bëra shtetase e këtij vendi, që të paktën të jemë e njëjtë si të tjerët. Dua të falenderoj Aleancën për Shqiptarët që me shumë mund sollën ligjin për ne që na kishte anashkaluar sistemi, si dhe deputeten Ilire Dauti e cila edhe pas sjelljes së ligjit vazhdoi të ngrejë zërin për ne. Falë insistimit dhe mbështetjes së vazhdueshme te saj, tani prëfundimisht mora shtetësinë. Uroj që të gjithë bashkëqytetarët të cilët ndajnë të njëjtin hall të kenë edhe suksesin dhe gëzimin e njëjtë në fund, shkruan mes tjerash shkupjania.

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu