I diplomuar me notën 9, prej vitesh punon në Higjienën Komunale pa vendim pune!

Besim Ismaili është një ndër shumë të punësuarit në Higjienën Komunale (HK) të Shkupit, ai ka diplomuar në fakultetin pedagogjik me notën mesatare 9. Por edhe pse i diplomuar, sot që herët në mëngjes kujdesej për pastërtinë e qytetit të Shkupit.

“Edhe pse jam me fakultet pedagogjik jeta është dinamike dhe me një rrogë nuk mund të mbash familjen. Me çfarë note e ke përfunduar fakultetin? Me 9”, tha Besim Ismaili – punonjës në HK.

Edhe pse 10 vite që është i punësuar në Higjienën Komunale ai thotë se ende nuk ka vendim pune.

“Është shumë e rëndë edhe pse me përvojë, thuan do të japim vendim por nuk e realizojnë atë që thuan, edhe pse jam me fakultet pedagogjik të mbaruar nuk di si të them se si jam duke jetuar. Ke mbaruar fakultetin pedagogjik? Po e kam mbaruar në Karposh por realiteti është ky që jam duke punuar sot. Për të mbajte familjen u punësova në Higjiene Komunale, dhe ja ku jam. 10 vite nuk ke vendim? Jo, nuk kam, kjo është fakt”, u shpreh Besim Ismaili – punonjës në HK.

Lidhur me arsyen e mos marrjes së vendimit të punës, tentuam të marrim përgjigjën nga Higjiena Komunale e qytetit të Shkupit, por nuk morëm asnjë përgjigje.

Ndërkohë përveç Besimit, që herët në mëngjes ishin angazhuar edhe shume punonjës të tjerë të ndërmarrjes së Higjienës Komunale të Shkupit të cilëve u ishte shtuar puna pas ndeshjes së futbollit e cila u zhvillua gjatë mbrëmjes së djeshme dhe gjithçka lanë pas tifozët ishin mbeturinat e shumta përreth stadiumit. /Alsat.mk

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu