Hoxha nga Tetova: 28 nëntori na bashkonë si kurrë më parë!

Imami nga Tetova. Omer Dauti është ndër mesin e imamëve shqiptarë që po i jep gjithnjë e më shumë peshë kombit shqiptarë e gjithëashtu i përkushtohet edhe transmetimit te islamit në mënyrën më të denjë, shkruan Top24

Imami Omer Dauti, në urimin e tij imami shkruan se 28 nëntori na bashkonë si kurrë më parë.

Dita e Flamurit, Dita e Pavarësisë, është Dita e Përgjegjësisë.
Nëse e pranojmë përgjegjësitë, atëherë na shtohet vlera si shqiptar. Shqiptarët nuk arritën të bashkohen, si një trup i tërë dhe i pandarë, sidoqoftë kjo datë 28 nëntori na bashkonë si kurrë më parë .
U R I M E,
SH Q I P Ë T A R Ë – kudo që jeni !

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu