Haraçinë – fatura 1700€ për një muaj! EVN një kompani që nuk monitorohet nga shteti, ligjin e bën vet!

Faturat e EVN-së nuk përbëjnë lajm në Maqedoninë e Veriut, janë aq të shpeshta ankesat e qytetarëve kundrejt kësaj kompanie, saqë është kthyer në dicka te zakonshme dhe normale.
Ankesat e shumta cdohere hasin veshin e shy
urdher të sutoriteteve të cilët direkt ose indirekt kanë interes për të mbajtur mardhënje te mira me kompanine e jo me disa qytetarë të cilët pas disa ankesave do të shuhen.

Rasti i fundit është në Haraçinë të Shkupit, ku nje qytetar i këtij vendbanimi ka shpërndarë me miqt e tij në rrjetet sociale nje faturë të muajit të fundit dhe që është plot 106 371 denare ose perafërsisht 1700€.
Një faturë e tillë do të ishte çudi për një biznes të mesëm e jo më për një familje të vetme!?

Fatura të tilla qarkullojnë cdo ditë në rrjetet sociale dhe nuk përbëjnë ndonjë risi, por ajo që na shtyn të parashtrojmë pyetje ne si gazetar është: se si në asnjë rast dhe në asnjë forme kundrejt kësaj kompanie që ka monopolin në treg nuk ushtrohen kontrolle dhe monitorim të menyrave dhe formave se si bëhen matjetet në vendbanime të ndryshme dhe faturimi i tyre!?

A është cmimi i njejt për zona të ndryshme në vend!?

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu