Grubi uron A.K.V “Emin Duraku” me rastin e 75 vjetorit të themelimit!

Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Emin Duraku” ka shënuar mbrëmë përmes një manifestimi 75 vjetorin e themelimit, me ç’rast pjesëarrës ishte dhe zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

Grubi në faqen e tij në Facebook ka uruar udhëheqësinë e këtij ansambli edhe për shumë vite të tjera të suksesshme, drejt ruajtjes dhe prezantimit dinjitoz të traditave shqiptare.

Statusi i plotë:

Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Emin Duraku” shënoi sot përmes një spektakli të jashtëzakonshëm vlerash 75 vjetorin e themelimit.
Përgëzova udhëheqësinë e kësaj vatre të çmuar të kulturës, valltarët dhe valltaret për prezentimin çdoherë dinjitoz të traditës sonë të lashtë të këngës dhe vallëzimit.
Qofshin rrugëtim suksesesh pafund përvjetorët e rradhës së Ansamblit “Emin Duraku”.

lajmet e fundit

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu