Grubi: Po e analizojmë 8 Majin si datë për zgjedhjet parlamentare

“8 Maji mendohet të jetë data ideale për mbajtjen e zgjedheve parlamentare në afat të rregullt”, kështu deklaroi Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në emisionin ‘Studio 10” në Tv24.

Grubi shtoi se pret fitore të Frontit për Europë sepse qytetarët janë të orientuar drejt BE-së dhe jo ndaj politikave destabilizuese nën ndikimin rus.

“8 Maj mendohet të jetë data e zgjedheve parlamentare. Është mbase data me ideale për të mbajtur zgjedhjet në afat të rregullt. Javën e ardhshme pritet të kemi mbledhje të liderëve me ç’rast do të vendoset definitivisht dhe për datën e zgjedhjeve. Nuk merrem me deklaratat e VMRO-DPMNE-së për daten e zgjedhjeve sepse ato nuk e kanë problemin tek buxheti apo organizimi, por mbajnë shpresa për fitore. Nuk shqetësohen ata as për buxhet e as për qytetarë, ata shetësohen nga fitorja e Frontit Europian sepse në çdo anketë dhe në çdo dalje publike me qytetarë duket se kush janë fituesit”, deklaroi Grubi.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu