Goodyear prezanton gomat ElectricDrive 2 të përshtatshme për të gjitha stinët

Gjatë eventit CES 2024 në Las Vegas, prodhuesi i gomave Goodyear ka prezantuar një gjeneratë të re të gomave për të gjitha stinët, të zhvilluara posaçërisht për vetura elektrike.

Kjo është gjenerata e dytë e gomave ElectricDrive, e cila tashmë do të shitet në 17 madhësi të ndryshme, dhe do të përdoret nga prodhuesit më të njohur të veturave elektrike.

ElectricDrive 2 do të mund të përdoren nga Model 3 dhe Y i Tesla-s, Ford Mustang Mach-E, dhe Audi Q4 e-tron.

Në mënyrë që të maksimizojë efikasitetin e lëvizjes së veturave elektrike, prodhuesi i gomave i ka krijuar ato të përshtatshme për të gjitha stinët.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu