Erdogan: Vendet perëndimore ranë në testin për Gazën

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar sot bashkësinë ndërkombëtare se vetëm është spektatore në gjenocidin izraelitë ndaj popullit palestinez, ndërsa presidentin izraelit Benjamin Netanjahu e quajti “fyhrerin e së sotmes”. (Fyhrer është titulli që mbante Hitleri).

“I shohim ata që mbështesin pa kushte Izraelin. Ata që sot mbyllin sytë para masakrave, nesër do të pendohen. Vendet perëndimore dhe institucionet ndërkombëtare të sigurisë ranë në testin në Gazë dhe kanë humbur kredibilitetin e tyre”, tha Erdogani në inaugurimin e anijeve të reja për marinën turke në provincën veriperëndimore të Jalovës.

Ai theksoi se ata që theksojnë se mbrojnë demokracinë i injorojnë vrasjet e grave, fëmijëve dhe foshnjave në 105 ditët e fundit që nga fillimi i sulmeve izraelite, transmeton “Dejli sabah”.

lajmet e fundit

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

Duraku: I propozuari për zv/ministër të Ekonomisë, Marjan Risteski 12 vjet nuk lejoi renovimin e xhamisë historike në Prilep

Deputeti i Frontit Europian, Sadulla Duraku sot në Kuvend tha Marjan Risteski, i propozuar për zv/ministër të Ekonomisë dhe Punës, si ish-kryetar i komunës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu