Djali i Hashim Thaçit kujton fitoren e 2014-ës: S’ka politikan që ka fituar zgjedhje më shumë në dy dekada liri

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, ka postuar një fotografi me ballinat e gazetave pas zgjedhjeve të 8 qershorit 2014 ku kishte fituar Partia Demokratike e Kosovës. Endrit Thaçi ka thënë se këto kishin qenë zgjedhjet e shtata me radhë që i kishte fituar babai i tij Hashim Thaçi, duke shtuar se s’ka politikan në Kosovë që ka fituar më shumë zgjedhje në mbi dy dekada liri.

“Jam krenar me ty bab”, ka shkruar Endrit Thaçi.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu