Denoncimi: Tre të rinj shqiptarë masakrohen në Mal të Zi nga 8 persona me veshje ushtarake!

Tre të rinj shqiptarë që ishin nisur për në Gjermani dyshohet se janë dhunuar në mënyrë mizore në Mal të Zi.

Sipas denoncimit nga të afërmit e tyre, sapo kanë zbritur nga trageti në Kotorr, shqiptarët thuhet se janë dhunuar nga 8 persona civilë të veshur me veshje ushtarake.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30 dhe të rinjtë janë masakruar me grushta dhe shkelma nga këta persona ende të paidentifikuar.

Njëri prej tyre ndodhet në gjendje më të rëndë shëndetësore dhe për momentin po merr ndihmë mjekësore në urgjencën e spitalit në Mal të Zi.

Shqiptarët nuk kanë shkëmbyer asnjë fjalë me personat që i kanë nxjerrë me forcë nga makina dhe dhunuar, prandaj nuk dihet nacionaliteti i tyre.

Të afërmit e tyre thonë se kanë kërkuar ndihmë nga policia e Tiranës por askush nuk iu ka ofruar ndihmë.

Shpresojmë që pas këtyre pamjeve të rënda, autoritetet shqiptare të reagojnë dhe të zbardhin ngjarjen e rëndë që mund të kishte pasoja edhe më tragjike.

Mesazhi i familjarëve:

Pershendetje Joq Esht shum urgjenet kerk9jm ndihm rrihen 3 shqiptar ne Mal te zi nisur rruges per gjermani

Sa kaluam tragetin ne rruges per Budva…nuk na merr njeri persiper as polici e as asigje

Ju lutem beni dicka Kemi shum Video dhe fakte tjera I kan sulmuar Civil te veshur soi ushtar Sot rreth ores 13:30

Sa kan kaluat Kotorrin kan qen 8 persona Ju lutem vetem mos na postoni fytyren

Jan 3 persona por vetem dy jan rrahur keq i 3 nuk kan arrit ta nxjerrin nga makina! Njeri esht rrahur per vdekje nuk e dim fare situaten si esht vetem e shikoja qe nuk fliste dot! Te 3 personat nuk kan asnje lidhje ne Mal te zi thjesht kan qen rruges per Gjermani. Te 3 personat jan te afermit e mi

Isha dhe ne polici ne Tiran kerkova nje ndihm por nuk me ndimuan fare

Than skemi cf tbejm ne. Jo thjesht jan rrahur me persona te paindetifikuar

Per momentin ndodhen ne spital ne urgjenz

Jo skan kominikuar fare direkte i kan goditur. Ikan zbrit nga makina dhe vetem grushta e shkelma

lajmet e fundit

Rasti i Faton Hajrizit/ Daçiq: Nuk bashkëpunojmë me institucionet e Kosovës, vetëm me Eulex-in

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka konfirmuar se trupi i pajetë i Faton Hajrizit ende mbahet në Serbi. Në një...

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu