Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese!

Nënkryetari i Komisionit Europian, Xhozef Borell në Shkup u ka dërguar porosi partive politike në vend, që nëse duan integrim në Bashkimin Europian duhet të jenë të bashkuar dhe t’i miratojnë ndryshimet kushtetuese.

“Nuk duhet të ketë ndarje politike për çështjet e Bashkimit Europian. Nëse dëshironi të shkoni në rrugën drejt BE-së, atëherë duhet ta mbaroni procesin e miratimit të ndryshimit kushtetuese dhe të përparoni në reformat kyçe. Kjo është në interes të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së Veriut. Kjo nuk do të sjell dobi vetëm për një parti politike, por për të gjithë qytetarët”, tha Borell.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu