BDI – Tetovë: VMRO dhe Lëvizja BESA me koordinim e kanë vendosur Kryqin në Kodrën e Diellit

Nga BDI-Tetovë kanë akuzuar VMRO-DPMNE-në dhe Lëvizjen BESA se me koordinim e kanë vendosur Kryqin në Kodrën e Diellit, përcjellë Klan M.

”Është më se e qartë se Lëvizja Besa dhe VMRO-DPMNE, në koordinim të ngushtë mes tyre e kanë vendosur kryqin në Kodrën e Diellit. Të dy subjektet, tani, me lojëra fjalësh po e luajnë rolin e viktimës dhe po e kërkojnë fajin diku tjetër.

Shefi i inspektoratit komunal, Sadat Sulimani, në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit komunal të Tetovës, ka pohuar se kanë qenë në dijeni dhe se bazamenti në oborr të kishës është konstatuar pa u vendosur ende kryqi. Por i njëjti nuk ndërmori asgjë për ta ndaluar punën pa leje ndërtimore. Në asnjë moment nuk jemi kundër predikimit të feve, por jemi kundër manipulimit të opinionit duke keqpërdorur ndjenjat kombëtare dhe fetare të njerëzve.

Duke pasur parasysh që këto dy subjekte opozitare nuk kanë pasur dhe nuk kanë asnjë ofertë të qartë politike për qytetarin, krejt çfarë bëjnë është nxitja e urrejtjes për të përfituar ndonjë poen politik.

Qytetarët janë të vëtëdijshëm për këtë skenar dhe asnjëherë nuk do të tolerojnë që përmes manipulimeve të tilla, subjektet opozitare të marrin votën e tyre” – thuhet në kumtesën e BDI – Dega Tetovë. /KlanMacedonia/

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu