Autobusët e NTP-së në Shkup sot dhe nesër qarkullojnë me itinerar të së dielës, me përjashtim të disa linjave

Për shkak të festës fetare “Uji i Bekuar”, sot transporti publik do të funksionojë me itinerar të së dielës, ndërsa përjashtim do të jenë linjat 18A, 32, 51, 56, 56A, 70, 78, 81, 118 dhe 180 të cilat do të qarkullojnë me itinerar të së shtunës.

Sipas orarit javor, siç informojnë nga NTP Shkup, do të qarkullojë edhe nesër (e shtunë), me përjashtim të linjave të theksuara, të cilat sërish do të funksionojnë sipas itinerarit të së shtunës.

Nga NTP Shkup thonë se sot do të punojnë me kujdestari pikat për shitjen e biletave në Qendrën Transportuese dhe në Gjorçe Petrov, të cilat do të punojnë nga ora 07:00 deri në 14:00, ndërsa nesër (e shtunë) të gjitha kiosqet e biletave do të punojnë me orarin e zakonshëm të punës.

Teleferiku, çdo ditë do të punojë nga ora 10:00 deri në ora 17:00.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu