7 persona helmohen nga klori në pishinën e mbyllur të një hoteli në Ohër!

Më datë 08.12.2023 në ora 19:55 në SPB Ohër është raportuar se në një hotel në bregun e liqenit të Ohrit, disa persona që kanë shfrytëzuar pishinën e mbyllur të hotelit kanë shfaqur shenja të helmimit me klor.

Në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër janë dērguar M.R.(24), A.B.(19), të dy nga Ohri, J.A.(45) dhe A.P.(37) nga Shkupi, ndërsa në GJ.A (42) dhe dy të mitur, të gjithē nga Shkupi janë dërguar në Spitalin e Përgjjthshëm të Strugës. Për rastin janë njoftuar prokurori publik, përfaqësues të inspeksionit sanitar dhe shëndetësor, Qendra për shëndet publik dhe inspeksioni i punës, ndërsa hetime kanë kryer edhe zyrtarë policorë nga SPB-Ohër. Rasti është duke u zbardhur.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu