31 Vite Radhazi Me Bilanc Pozitiv, Bajern Munihu Mban Rekordin Absolut Në Botën E Futbollit

Për të 31-in vit radhazi Bayern Mynih regjistron fitime në bilancin e klubit. Është një rekord absolut në botën e futbollit. Rezultatet financiare për sezonin 2022-2023 sollën një fitim prej 54.5 milionë Euro, 3 herë më shumë krahasuar me sezonin e kaluar. Kjo shumë është e pa tatuar që tregon se fitimi i klubit është realisht 22.6 milionë.

Për sezonin e shkuar, bilancet e të cilin bëhen në këtë periudhë, bavarezët patën më shumë se 817 milionë Euro të ardhura. Drejtuesit e klubit janë optimist që edhe sezoni aktual do të jetë financiarisht i suksesshëm.

Në të njëjtën kohë, Bayerni mbetet pa borxhe – një sukses i jashtëzakonshëm në një prej ligave më të mëdha të Europës. Rritja e konsiderueshme e të ardhurave vjen nga marketingu përmes sponsorizimeve dhe tregtimit të veshjeve sportive.

Në arritjen e xhiros, rekord ka kontribuar edhe sufiçiti i lartë i transfertave, por edhe politika e pagave të administratës së klubit.

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu