18 vjeçarja ka denoncuar rrejshëm 55 vjeçarin nga Tetova se e ka mbajtur me dhunë në shtëpinë e tij

Një 18-vjeçare nga Shkupi ka raportuar rrejshëm se një 55-vjeçar nga Tetova e ka sulmuar dhe e ka mbajtur me forcë në shtëpinë e tij, njoftojnë nga MPB.

Me datë 19.01.2024 në ora 00:00, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë i kanë hequr lirinë R.I.(18) nga Shkupi. Një ditë më parë rreth orës 21:30 ka raportuar se E.I.(55) nga Tetova e ka sulmuar fizikisht dhe e ka mbajtur kundër dëshirës në shtëpinë e tij. Pas marrjes së masave dhe aktiviteteve në bashkëpunim me Qendrën për Çështje Sociale Tetovë, është konstatuar se ajo ka raportuar rrejshëm për ngjarjen, ndërsa më pas në një bisedë zyrtare ajo vetë ka pranuar se me dëshirën e saj ka qëndruar në shtëpinë e tij. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër saj do të bëhet kallëzim nga neni 366 paragrafi 1 lidhur me nenin 140 paragrafi 1 të Kodit Penal, theksojnë nga MPB.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu