Shtetasi suedez mori ‘rent a car’ Porsche dhe BMW në vlerë të 200 mijë € në aeroport dhe zhduket!

Mori veturat më luksoze dhe është zhdukur tanimë disa ditë.

Kjo ka ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ku një person me shtetësi suedeze ka marrë me qira dy vetura, që kapin vlerën e rreth 200 mijë eurove. Bëhet fjalë për makinat e fundit të modeleve Porshe dhe BMW.

Përballë kësaj situate, pronari i kompanisë është detyruar që të denoncojë rastin në polici, ku ka deklaruar se i dyshuari ishte i detyruar që veturën t’i kthejë dy veturat, Porsche dhe BMW, pas dy ditësh, por ende nuk është bërë i gjallë.

Policia theksoi se po heton rastin dhe po e kërkon të dyshuarin.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu