Rrihet edhe një fëmijë në Maqedoni, në gjendje të rëndë shëndetësore dërgohet në Spital!

Policia e Maqedonisë ka njoftuar edhe për një rast të dhunës ndaj një fëmije. Bëhet fjalë për një 4-vjeçar, i cili është dërguar në Spitalin e Strumicës pas mesnatës që lamë pas, në gjendje të rëndë shëndetësore, transmeton TV21. 4-vjeçari është dërguar më pas në Kompleksin e Klinikave në Shkup, ku mjekët kanë konstatuar se gjendja e rëndë ka ardhur si pasojë se ka qenë i sulmuar fizikisht. Nuk bëhet e ditur ende se nga kush është sulmuar.

“Më datë 17.01.2024 në ora 02.30 në SPB Strumicë është denoncuar se në Spitalin e Përgjithshëm të Strumicës në ora 00:58 në gjendje të rëndë shëndetësore është dërguar një fëmijë 4-vjeçar nga Strumica. Fëmija është dërguar në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza” – Shkup, ku mjeku ka konstatuar se fëmija ka qenë i sulmuar fizikisht. Për ngjarjen është informuar inspektori për delikuencë të të miturve nga Departamenti për punë kriminalistike në kuadëт të NjPB Qendër dhe Bit Pazar dhe pas zbardhjes së plotë të rastit do të vijojë kallëzim përkatës”, qëndron në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.
Kujtojmë se javët që lamë pas, një fëmijë ka ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve që ka marrë nga rrahja prej babait të tij. Tv21

lajmet e fundit

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

Bastisje në Veles, ndalohet një person për tregti me lëndë narkotike

MPB Maqedoni njofton se dje (24.07.2024) në ora 14.25 në Veles, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Veles,...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu