Prej 2024-ës, makina luksoze “Hyundai” do të shitet online

Duke nisur nga viti tjetër, Amazon do fillojë të shesë makinën “Hyundai” online, në Amerikë.

Ky informacion ka ardhur nga dy kompanitë përkatëse, Amazon dhe “Hyundai Motor Company”, të cilat thanë se konsumatorët do të jenë në gjendje të blejnë ose pajisen me një makinë në Amazon.com dhe mund ta planifikojnë dorëzimin përmes një pikë ku shiten makinat “Hyundai”.

Kjo marrëveshje me Amazon, është krijuar për të përshpejtuar transformimin e tij digjital duke u mundësuar klientëve të konfigurojnë një automjet, të llogarisin çmimin dhe të gjejnë një tregtar për të përfunduar shitjen.

“Hyundai” ngriti ekspozitën e saj të parë digjitale në vitin 2018, në Amazon. Versioni i fundit u njoftua në Auto Show, në Los Angeles.

Marrëveshja e re gjithashtu do t’u mundësojë blerësve të automjeteve të reja “Hyundai” në vitin 2025, të aksesojnë ‘Alexa’-n e Amazon në makinat e tyre.

lajmet e fundit

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu