Nuk po bëhet rehat “East Gate” në Shkup, dje u evakuuan vizitorët, një makinë u përfshi nga flakët!

Qendra tregtare East Gate dje pasdite u evakuua me shpejtësi pasi që ishin ndezur alarmet e zjarrit, përcjell.

Nga MPB kanë bërë me dije për MIA bëhet fjalë për djegie të një makine “Reno Laguna” në parkingun nëntokësor të kësaj qendre tregtare dhe se zjarri me shpejtësi është shuar nga sigurimi. Më pas gjendja iu kthye normalitetit. Së fundi kjo qendër tregtare ka qenë pjesë e kronikës së zezë për incidente me armë në ambientet e saj. (INA)

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu