NATO e mban sekret lokacionin, zbulon ushtrimet e 7 shteteve aleate që po mbahen në Shqipëri

Aleanca Veri-Atlantike ka publikuar një video në platformën “X” një video të ushtrimeve të përbashkëta në mes të ushtarëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor që janë pjesë e NATO-s.

Përveç Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi, në këtë ushtrim kanë marrë pjesë edhe forcat turke, greke dhe rumune.

NATO pa e zbuluar lokacionin e saktë, ka treguar se ushtrimet po mbahen diku në Shqipëri dhe se janë zhvilluar me parashuta, litarë nga helikopterët dhe kanë pasur të bëjne edhe me operacione të pastrimit.

“ Forcat Speciale Aleate janë një aset jetik i NATO-s”, thuhet në përshkrim.

lajmet e fundit

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

Bastisje në Veles, ndalohet një person për tregti me lëndë narkotike

MPB Maqedoni njofton se dje (24.07.2024) në ora 14.25 në Veles, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Veles,...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu