Mundje: Paraqitje shkëlqyeshme i KM Shkupi në turneun ndërkombëtar në Sllovaki

KM SHKUPI me 3 medalje të arta 1 të bronzët dhe 1 vend të 5 në turneun ndërkombëtar në Moldava Nad Bodvou të Sllovakisë.

Gjatë ditës së sotme u organizua turneu ndërkombëtar për fëmijë “Cup of Gymnasium Śtefan Moyses” ku klubi ynë arriti një rezultat të shkëlqyeshëm:

Kategoria 32 kg Harun Memedi vendi parë

Kategoria 37 kg Zaim Zaimi vendi parë

Kategoria 45 kg AbdulAziz Azizi vendi parë

Kategoria 30 kg Bashkim Sulejmani vendi tretë

Kategoria 30 kg Bamir Sejfullau vendi pestë

“Jam tepër i kënaqur me paraqitjen e mundësve tanë në këto gara ndërkombëtare. Vazhdojmë rrugëtimin e sukseseve tona” deklaroi Jasin Rexhallari nga klubi i mundje Shkupi

Në këtë turne konkurrenca ishte shumë e madh ku pjesëmarrës ishin mbi 18 klubi nga Spanja, Polonia, Hungaria, Bullgaria ,, Rumunia, Maqedonia e Veriut Turqia, Ukraina dhe vendi organizatorë Sllovakia

Klubi mundje Shkupi me dinjitet përfaqësoi vendin duke u rendit në vendin e katërt nga gjithësejt 18 ekipeve pjesëmarrëse ë.

Rezultate e luftërave Finale:

Kategoria 45 kg Azizi Abdulaziz Wrestling club Shkupi (MKD) – Jeddzjewski Leon Siedlice (POL) 11-0

Kategoria kg Harun Memedi Wrestling club Shkupi (MKD) vs Ujhàzi Nàndor Kazinbarcika (HUN) 10-0

Kategoria 37 kg Zaim Zaimi Wrestling club Shkupi (MKD) -Ekalov Illia Terebolvlya (UKR) 14-4

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu