KOD: Tre ministra kanë të punësuar familjarët e tyre në M-NAV fluturimet civile

Tre ministra nga qeveria aktuale kanë të afërm të punësuar në Ndërmarrjen Navigacioni M-NAV, transmeton emisioni “Kod” në TV Telma.

Në M-NAV janë të punësuar nipi i ministrit të Bujqësisë Ljupço Nikollovski, motra e Bujar Osmanit dhe një e afërm e zëvendëskryeministrit Artan Grubi, si dhe të afërm të tjerë të ish-ministrave dhe deputetëve.

Osmani tha se motra e tij punon aty për 15 vjet, ndërsa Nikolovski tha se nipi i tij është një staf shumë i aftë dhe profesional dhe se është shkolluar në Kinë, Japoni, ka diplomuar në Slloveni dhe se është pjesë e stafit që Maqedonia. duhej të luftonte për të mbajtur..

Në “Kod” janë përmendur edhe gjëra të tjera, siç është fakti se kundër ndryshimit të drejtorëve të M-NAV-së ishin ministrat Osmani dhe Bekteshi të cilët i thanë Kovaçevskit se me ndryshimin e drejtorëve do të dukej si dorëzim para sindikatës së kontrollorëve. dhe ai sërish u tha se është një situatë që kërkon zgjidhje të menjëhershme për shkak të trafikut ajror dhe detyrimeve ndërkombëtare të shtetit.

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu