Kumanovë, një person kapet gjatë tentimit për të vjedhur gjësende nga një veturë e parkuar!

Nëpunës policorë të SPB Kumanovë në ora 03:40 minuta të mëngjesit, e kanë privuar nga liria S.D. (28) nga Kumanova.

Në bulevardin “Revolucioni i Tetorit” në Kumanovë, ai është pikasur gjatë tentimit të vjedhjes të më shumë sendeve nga një automjet i parkuar.

“Gjithashtu, ai dyshohet se gjatë natës së kaluar me përdorimin e forcës ka hyrë në disa automjete në lokacione të ndryshme në Kumanovë dhe ka vjedhur më shumë sende. S.D. është arrestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës”, sqarojnë nga MPB-ja.

lajmet e fundit

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

Duraku: I propozuari për zv/ministër të Ekonomisë, Marjan Risteski 12 vjet nuk lejoi renovimin e xhamisë historike në Prilep

Deputeti i Frontit Europian, Sadulla Duraku sot në Kuvend tha Marjan Risteski, i propozuar për zv/ministër të Ekonomisë dhe Punës, si ish-kryetar i komunës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu