Kryeministri Rama, edhe nje here flet me konsiderat të lartë për kreun e BDI-së!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama gjatë fjalimit të tij në Samitin e Diasporës që po zhvillohet në Tiranë ka lartësuar edhe figurën e kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, duke marrë si shembull për avancimin e pozitës së shqiptarëve.

“Ali Ahmeti luftonte për të drejtën e një flamuri, që nuk mund të ishte dot në përmasa të barabarta, me flamurin e Maqedonisë, por duhet të ishte një flamur më i vogël dhe luftohej për centimetrat e një flamuri, ndërkohë flamuri shqiptar i vendosur nëpër ballkone për ditë feste, mund të ishte një arsye që të shkoje në burg, ndërkohë që sot, jo vetëm që flamuri shqiptar aty është i pakufizuar nga centimetrat për ata që duhen ta qepin, por sot ne kemi në RMV shqiptarët që janë jo vetëm pjesë e pandashme e shtetit, por janë pjesë e pandashme e qeverisjes. Me kryetarin e Parlamentit, me ministrin e Jashtëm, ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut është shqiptar, me zv/kryeministrin”, deklaroi kryeministri Rama.

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu