Krenaria kuqezi, Rama në podcast me lojtarët e Kombëtares

Kombëtarja bëri krenar çdo shqiptar me kualifikimin e saj për herë të dytë në Europian. Disa prej protagonistëve të këtij suksesi, ishin të ftuar në podkastit “Flasim’’ të kryeministrit Edi Rama. Myrto Uzuni, Elseid Hysaj, Mario Nitaj, Berat Gjimshiti, Frederik Veseli, Elhan Kastrati zbuluan emocionet dhe aspiratat e tyre.

“Kemi treguar që kemi forcën për të bërë edhe më shumë, kështu që duhet të jemi të kënaqur, por të vetëdijshëm që mund të arrijmë edhe më shumë se kaq.”

Berat Gjimshiti tregon përjetimin e tij kur trajneri De Biasi i komunikoj në vitin 2016 se nuk do të mund të luante në evropian.

“Vendosi trajneri De Biazi atëherë sepse nuk isha në formë dhe e pranova. Puna vazhdon, ec përpara dhe s’ka asgjë.”

Teksa vlerëson punën e trajnerit brazilian, Hysaj thotë se shumë nga lojtarët e Kombëtarës janë pjesë e skuadrave të mëdha jashtë vendit dhe kjo është një arsye më shumë për t’u besuar.

“Ardhja e trajnerit të ri është me shumë pozitivitet. Të jep siguri në vetvete. Të bën të besosh se ti je një lojtar i fortë dhe mund të bësh me të vërtetë më shumë.”

Kryeministri shprehu vlerësime për futbollistët që kanë kontribuar për Kombëtaren dhe për emrin e Shqipërisë.

“Jemi pjesë e një familje dhe këtu është interesi i përbashkët i familjes nuk është thjeshtë që e bëri Uzuni golin dhe në tjerët humbëm, por rëndësi ka skuadra.”

Gjatë bashkëbisedimit me futbollistët e Kombëtares, kryeministri Edi Rama nuk i kurseu batuatat.

“Do Mbappen ti aty në krahë, dhe pastaj t’i thuash o Uzun hajde se nuk di ku iku ky.”

Shqipëria shkon në Euro 2024 në Gjermani si e para në Grupin E, duke vendosur kështu një rekord për Kombëtaren.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu