Është përplasur një veturë me migrantë në afërsi të Strumicës, ka të lënduar!

Dje në rrugën rajonale Valandovë – Strumicë ka ndodhur një aksident trafiku në mes të mjetit motorik të pasagjerëve “Audi A8” me targa të Gjevgjelisë, në të cilin janë transportuar migrantë të paligjshëm, dhe një veture “Volkswagen Turan” me targa të Strumicës, e drejtuar nga V.G. 25 nga fshati Piperovo, Strumic.

Pas aksidentit drejtuesi i mjetit tip Audi dhe disa emigrantë janë larguar nga vendi dhe pas masave janë gjetur në afërsi dy emigrantë nga Siria. Ata janë vendosur në Qendrën e pritjes për të huaj në Shkup, ndërsa automjeti tip Audi është konfiskuar, njofton MPB.

Në aksident janë lënduar drejtuesi i mjetit “Volkswagen Touran” dhe pasagjerët R.P.(36) dhe S.S.(44), të dy nga Strumica.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu