Biznesmeni i Kosovës befason krejt stafin: U dha falas 12 punëtorëve mbi 1 milion euro, u premtoi të tjerëve mbi 10 milionë euro!

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes së sistemit kabllor ISP Broadcast me seli në Prishtinë, kur pronari Qëndrim Kryeziu në darkën e fundit ua kumtoi atyre dhuartat nga 5 ari truall, secilit prej tyre, përcjell Bota Sot.

Ata fare nuk po e prisnin këtë lajm tepër të gëzueshëm për fundvit derisa moderatori i mbrëmjes nisi t’i ftojë ata indivualisht për t’u dhënë njoftimin për këtë donacion meritor në vlerën e më shumë se një milion eurove.

Deri më tash asnjë prej kompanive afariste të sektorit privat që operon në treg nuk i ka vlerësuar punëtorët e saj për punën e tyre me këtë çmim.

Ndërsa po e merrnin njoftimin se janë bërë secili prej tyre me nga pesë ari truall, shumë afër lagjes Marigona, punëtorët veteranë të ISP Broadcast, ishin shumë të emocionuar dhe padiskutim mirënjohës që pronari i tyre po ua jepte falas tokën.

Në një fjalim të shkurtë, vet Qëndrim Kryeziu, Drejtor Ekzekutiv dhe pronar i ISP Broadcast, u dha atyre edhe një lajm tjetër, se shumë shpejtë do të nisë t’ua ndërtojë edhe shtëpitë.

Në këtë ngjarje, nuk ishte kjo supriza e vetme që la me gojë të hapur krejt punëtorët. Kryeziu tha se do të jetë dorëshlirë duke u ofruar stafit, secilit prej tyre edhe banesa nëse ata hyjnë në kontrata pune prej 5 deri në 10 vjet.

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu