Arsovska nesër do të promovojë partinë e saj “Alternativa e Re”

Kryetarja e Shkupit Danela Arsovska të mërkurën promovon partinë kryetare të së cilës do të jetë vetë ajo, transmeton Portalb.mk.

“Kemi nderin t’ju ftojmë në konventën për promovimin e kryetares së re të partisë politike Alternativa e Re, zonjës Danela Arsovska. Kongresi do të mbahet nesër, më 17 janar 2024 (e mërkurë) në orën 18:00”, thuhet në ftesën për media.

Themelimi i partisë ishte paralajmëruar gjatë nga Arsovska.

“Kjo do të thotë se jemi në proces që t’u tregojmë qytetarëve se është e mundur ndryshe nga këto 30 vitet e fundit kur këto dy elita politike vetëm ndryshojnë qëndrimet e tyre, por mbeten me të njëjtat pikëpamje dhe mezi presin të marrin karrigen dhe të vazhdojnë duke bërë të njëjtën gjë kundër të cilës paraprakisht thanë se do të luftonin. Le t’u tregojmë qytetarëve tanë se dikush mund të vijë dhe t’i bëjë gjërat ndryshe. Për sa kohë që bëhen gjërat për të kënaqur nevojat individuale të ndonjë prej politikanëve nga kjo elitë politike e korruptuar, nuk do të ketë përparim. Nëse vetëm unë si individ mund të tregoj se është e mundur ndryshe, besoj se me gjithë njerëzit që më përkrahin dhe numri i atyre qytetarëve është i madh, do të mund të tregoj shumë më tepër, tha Arsovska në një intervistë televizive.

Ajo u bë kryetare komune me mbështetjen e VMRO-DPMNE-së.

Paraprakisht nëpër media u tha se partia e saj do të quhet Pravda, ndërsa selia do të jetë në rrugën Gjorçe Petrov nr.49, adresë e cila sipas të dhënave të biznis-rrjetit, është e lokalizuar aty ku janë kompanitë e bashkëpunëtorit të saj më të afërt në hije Dragan Mitkovski.

Sipas raportimeve të “Fokus”, në partinë e saj do të jetë sekretari i përgjithshëm i Qytetit të Shkupit, Zoran Gligorov, si dhe Mitkovski, i cili është i afërt me babain e kryetares së Qytetit, Vanço Jovanovski.

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu