Arrestohet një 49 vjeçar nga Çellopeku i Tetovës

Një 49 vjeçar nga rajoni i Tetovës është arrestuar mëngjesin e të dielës në një kazino. Sipas policisë, siç përcjell KlanM, i arrestuari ka qenë në kërkim për vuajtje të masës së paraburgimit.

“Sot (03.12.2023) në ora 06:30 në një kazino në fshatin Zherovjan të Tetovës, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë, kanë ndaluar personin K.Sh.(49) nga fshati Çellopek i Tetovës. Ai ishte në kërkim me urdhër qendror në bazë të një vendimi gjyqësor për vuajtjen e masës së paraburgimit. Personi do të dërgohet në institucionin kompetent penalo-korrektues për vuajtjen e masës së paraburgimit”, thonë nga MPB./KlanMacedonia

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu