Arrestohet kontrabandisti, kapen emigrantë nga Siria

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 19:40, në fshatin Kosturinë të Strumicës, policia ka privuar nga liria I.M.(30) nga fshati Gradoshorcë, Komuna e Vasilevës, për shkak se i njëjti dyshohet se ka kontrabanduar emigrantë, përcjell TV21.

“Përkatësisht, rreth orës 19:30 në rrugën rajonale P-1401, në vendin e quajtur “Valandovsko Bërdo”, zyrtarët policorë u kanë dhënë shenjë ndalimi dy veturave të pasagjerëve BMW, me targa të Manastirit dhe Shtipit, por veturat nuk janë ndalur, pas çka, në fshatin Kosturino është ndalur automjeti tip “BMW” me targa të Shtipit, i cili drejtohej nga I.M., në të cilin gjatë kontrollit janë gjetur shtatë emigrantë nga Siria”, shtojnë nga MPB./tv21.tv

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu